Zajímá Vás, jaká bude viditelnost z kosířské rozhledny? Tyto informace jsme získali z diplomové práce Mgr. Stanislava Popelky z katedry geoinformatiky Univezity Palackého. V práci mimo jiné uvádí, jaká bude předpokládaná viditelnost z kosířské rozhledny.

Tyto informace můžete získat na: Olomoucké výhledy – ke stažení (Google Earth) – po otevření prvního souboru kliknete na mapě na Velký Kosíř – objeví se Vám informace o Kosíři – možná viditelnost se zobrazí po kliknutí na obrázek s nadpisem Dohled. Podle mapy by mohla být předpokládaná viditelnost velmi zajímavá!

Pro přiblížení měřených míst uvádíme vysvětlení autora: „V pripade ze se jednalo o budovu (kostel, vyskova stavba…), byla jako vyska pozorovatele zvolena vyska objektu. V pripade ze se jednalo o prirodni misto, byly pocitany varianty pro viditelnost ze zeme, ale i jak by se zmenilo viditelne uzemi v pripade stavby 8,15, nebo 30 metru. Posledni kategorii byly i mista, ze kterych v soucasne dobe neni videt nic, nebo temer nic, z duvodu zalesneni…a prave mezi tato mista patri i Velky Kosir.“

Další informace o projektu autora najdete na: Olomoucké výhledy